Klienci Copernicusa stracili nawet 20 proc. na inwestycji

Wrobieni w lokaty,które tak naprawdę nigdy nimi nie były.Przestrzegamy przed mechanizmami takich produktów,nazywamy je po imieniu i ukazujemy banki które je proponują.

Klienci Copernicusa stracili nawet 20 proc. na inwestycji

Nieprzeczytany postautor: stefan » 30 sty 2014, 22:04

Osoby, które zainwestowały w jeden z funduszy Copernicus Capital TFI, mają problem. Od listopada stracili bowiem nawet 20 proc. Okazuje się, że aktywa Copernicusa nie są warte tyle, ile twierdziła instytucja - pisze "Puls Biznesu".
Copernicus po uzgodnieniu wartości lokat z audytorem i bankiem depozytariuszem przeszacował wartość aktywów subfunduszu Dłużnych Papierów Korporacyjnych (CDPK). Po zamianie jednostka uczestnictwa wynosiła 100,98 zł, co dla klienta oznacza stratę wynoszącą 14 proc. Jeśli uwzględnić wszystkie straty zanim doszło do zawieszenia wypłat, strata wynosi nawet 20 proc. od listopada.

Firma proponuje wypłatę pieniędzy w dwóch ratach tym, którzy nie zechcą czekać na odbudowę wyników funduszu. Chodzi o 20 proc. po odwieszeniu funduszu i 80 proc. po pół roku. Na propozycję Copernicusa musi się jednak jeszcze zgodzić Komisja Nadzoru Finansowego.

- Jestem przekonany, że podjęte przez nas działania doprowadzą do odzyskania płynności funduszu i kontynuacji jego działalności. Wierzę, że nie będziemy musieli likwidować całego portfela - mówi Marcin Billewicz, prezes Copernicus Capital TFI. Podkreśla, iż dwucyfrowa przecena aktywów wynika z konieczności przyjęcia założenia, że konieczna jest szybka sprzedaż.
wp.pl
stefan
 
Posty: 897
Rejestracja: 22 paź 2012, 19:35

Wróć do "PEWNE LOKATY,GWARANTOWANE LOKATY"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron